SensusGB

Nosce te ipsum


#1 2012-02-02 00:39:27

Burbon

Uświadomiony Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 23
Punktów :   

Piwo

Po alkoholu występują u mnie koszmary, ale muszę wypić małą dawkę lub średnia (2/3 piwerka) . Jeśli zapiję konkretnie - brak snów. Zauważyłem, że fabuła koszmaru często kręci się wokół tych samych, stale wystepujących w nich osób.

Offline

 

#2 2012-02-02 01:11:04

Morie

Adept

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 37
Punktów :   

Re: Piwo

To że fabuła koszmaru jest taka jaka jest, czyli obraca się głównie w okół tych samych osób oznacza jedynie tyle  że ten problem pozostał nie rozwiązany przez Ciebie i Twoja podświadomość domaga się rozwiązania tego. Ten motyw jest bardzo dobrze naświetlony w publikacji Scotta Sparrowa, którą zamieszczę już wkrótce.
Jeżeli nie stawisz czoła koszmarowi zyskując świadomość, okaże się że że sen powtarza się w kółko..
Cały czas jest to samo. Nic dziwnego.
Zadasz pewnie pytanie jak osiągnąć świadomość w tym koszmarze. A odpowiedź jest zawarta w pytaniu. Skoro jest to koszmar nawracający, jest również swoistym znakiem snu, który powinien dać bodziec dla Twojego umysłu o tym że "to znów się dzieje !" a następnie "to musi być sen !". Jeżeli teraz przy każdym kontakcie mentalnym bądź fizycznym zrobisz test rzeczywistości, to uzyskasz prawdopodobnie świadomość w trakcie koszmaru.
Jednak niestety, jeśli nie stawisz czoła i nie dokonasz konfrontacji z postacią z koszmaru, to niestety sen będzie powracał, a Ty już na jawie czyli w rzeczywistości będziesz odczuwał dyskomfort nierozwiązanego problemu.

Także musisz sam się wyleczyć z tego, wtedy piwko nie będzie u Ciebie powodować żadnych koszmarów. Ja u siebie nie zaobserwowałem takich własności browara.

Co do alkoholu ogólnie, wiadomo jest powszechnie że zaburza nie tyle co treść marzeń sennych co pamięć wydarzeń ze snu, jednocześnie powodując praktycznie brak możliwości uzyskania kontroli nad snem.

Tak czy inaczej. Alkohol szkodzi snom również wedle mojej teorii.

Offline

 

#3 2012-02-03 15:51:45

Maka

Uświadomiony Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-01-29
Posty: 13
Punktów :   

Re: Piwo

Wątpię, aby Twoje koszmary spowodowane były wypiciem bronka
To raczej Twoja podświadomość przyjęła takie założenie. Ja osobiście nigdy nie doświadczyłam, żebym miala po alko koszmary. Widocznie coś Cię trapi, może jest to spowodowane jakimś lękiem. Musisz sobie ogarnąć czym to jest spowodowane, bo raczej nie %%

Ostatnio edytowany przez Maka (2012-02-03 15:52:27)

Offline

 

#4 2012-02-03 17:28:01

MTFFS

Uświadomiony Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-01-26
Posty: 18
Punktów :   

Re: Piwo

Maybe you are paranoiac ?? ;p

Offline

 

#5 2012-02-03 23:58:44

Burbon

Uświadomiony Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 23
Punktów :   

Re: Piwo

Ja od kąd pamiętam mam koszmary po alkoholu i po jedzeniu przed snem Teraz męczą mnie kosmici ;/

Offline

 

#6 2012-02-04 10:52:55

Maka

Uświadomiony Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-01-29
Posty: 13
Punktów :   

Re: Piwo

Jak bym miała koszmary po jedzeniu przed snem to bym je miała codziennie ;/
Ale swoją drogą lubię koszmary, są bardzo interesujące, ale rzadko je miewam.

Offline

 

#7 2012-02-04 15:24:32

Burbon

Uświadomiony Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-02-01
Posty: 23
Punktów :   

Re: Piwo

Najgorsze mam po zjedzeniu przed snem czegoś bardzo ciężko strawnego. Czytałem kiedyś, że spowodowane jest to tym, że organizm nie może odpocząć podczas snu tylko przeznacza energie na trawienie pokarmu

Offline

 

#8 2012-02-05 03:08:57

Maka

Uświadomiony Nowicjusz

Zarejestrowany: 2012-01-29
Posty: 13
Punktów :   

Re: Piwo

No, bo ogółem jedzenie przed snem jest niezdrowe, ale wszystko też zależy od organizmu, od układu trawiennego, od psychiki...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.adamsowie.pun.pl www.swtor.pun.pl www.pokiniaki.pun.pl www.konskie.pun.pl www.niewielkiazyl.pun.pl